Woda w rzece jest bardzo wysoka. Planowany spływ kajakowy nie doszedł do skutku. Głogowianie odpoczywają w promieniach słońca.

Jedną z tegorocznych weekendowych atrakcji jest rejs statkiem po Odrze. Niestety w związku z wysokim poziomem wody w rzece statek nie mógł przepłynąć pod mostem kolejowym. Pasażerowie Laguny przepływając pod różowym mostem od stron Nowej Soli musieli siadać na krzesłach, aby głową nie dotykać mostu. Statek zatem płyną tylko do kolejowego mostu i  zawracał w kierunku Nowej Soli.

– Dużo wody. Trochę żal ,że rejs taki krótki. Cóż z żywiołem nie wygramy – mówi Pani Wiola. –  Woda w rzece w końcu opadnie. Popłynę w innym terminie. 

Dzisiejszy spływ kajakowy nie doszedł do skutku ze względu na wysoki poziom wody. Kolejny spływ zaplanowany jest na 3 maja. Organizator ma nadzieję, że dojdzie do skutku. Woda w rzece musi jednak opaść. Jeżeli tak się stanie,  to 3 maja kajakarze ruszą do Nowej Soli. Organizatorem spływu jest Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji „Zwiedzak”. Wysoka woda w Odrze pokrzyżowała wiele planów. Jednak nie przeszkadza w wypoczynku. Alternatywą jest pyszne ciasto i kawa, herbata w Marinie.  

Zdjęcia: ANJA