Kilkadziesiąt osób bawiło się na Festynie z okazji Dnia Rodziny.  Maraton zumby i maraton fitnessu zawładnął dziećmi i kobietami.  Przy muzyce wszyscy dobrze się bawili.

Pogoda dopisała,  kilkadziesiąt osób w większości dzieci świetnie  bawiło się na osiedlu Piastów Śląskich przy MCWR. Dzieci lepiły ciasto i  kolorowały rysunki.  Furorę zrobiły ogromne kolorowe  bańki mydlane i dmuchane zamki.   Dzieci wykazały się  cierpliwością czekając w kolejce do  dmuchanych zamków, aby poskakać i pozjeżdżać.  Gdy na scenę weszli tancerze i instruktorzy fitnessu, zabrzmiała muzyka. Większość uczestników festynu ustawiła się rzędami przed sceną i zaczęło się… przez kilkadziesiąt minut trwał maraton tańca i fitnessu. Wszyscy dotrwali do ostatniej minuty. Po maratonie  czas na …leżakowanie na trawie.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się motory, które  nadjechały na plac festynowy.  Chłopcy podziwiali te wspaniałe maszyny i siadali na nie.

– Ale maszyna – mówił z zachwytem Tomek patrząc na motor . – Chciałbym kiedyś takim jeździć. Gdy dorosnę zrobię prawo jazdy. Może tata kupi mi motor.

Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyło się także malowanie twarzy. Kilka wolontariuszek z gimnazjum wyposażonych w farby bez wytchnienia malowało twarze dzieci. Były zatem kotki, tygryski , pieski  i wiele innych  fantastycznych wzorów na twarzach dzieci.  

– Jestem kotkiem  – mówi Zosia. – Chciałam być Czejsem z Psiego Patrolu. Pani nie znała tej bajki. 

Na Festyn z okazji Dnia Rodziny przyszła Bożena Kowalczykowska , Zastępca Prezydenta Miasta Głogowa i Ryszard Gola, Radny Rady Miasta Głogowa. Organizatorzy podziękowali wszystkim za przybycie.  Atrakcje przygotowane przez organizatorów zachwyciły uczestników festynu.  

–  To bardzo udana impreza – mówi mama Karolinki. –  Pogoda jest ładna, dzieci mają dużo atrakcji.  Po takim aktywnym dniu będą dobrze spały.  Z chęcią obejrzałam motocykle, które pojawiły się na placu festynowym. To wspaniałe maszyny. 

Organizatorem Festyny z okazji Dnia Rodziny był MCWR przy ul. Folwarcznej.

Zdjęcia: ANJA