W turnieju wzięło udział 27 drużyn. Głogowscy funkcjonariusze zajęli piąte miejsce.

 W wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2017” policjanci z Głogowa znaleźli się w ścisłej czołówce, zajmując piąte miejsce. W turnieju wzięło udział 27 drużyn reprezentujących wszystkie dolnośląskie jednostki Policji.

– Turniej rozgrywany był w obiektach Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.- Przebieg konkursu był bardzo wyrównany. Ostatecznie drużyna KPP w Głogowie uplasowała się na piątym miejscu.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano dwie konkurencje. Był to,  indywidualny test wiedzy policyjnej i prawniczej oraz zawody strzeleckie. Drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Głogowie przeszła do drugiego etapu konkursu zajmując wysokie miejsce w czołówce zespołów. Do drugiego etapu przystąpiło już tylko 10 zespołów,  a w drugim dniu każda drużyna musiała wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profesjonalizmem, prowadząc czynności procesowe oraz oględziny miejsca zdarzenia kryminalnego. Przebieg konkursu był bardzo wyrównany. Ostatecznie drużyna KPP w Głogowie uplasowała się na piątym miejscu.

Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, podinsp. Mariusz Bużdygan, złożył gratulacje policjantom oraz wręczył im nagrody.  Dyplomy oraz nagrody odebrali reprezentujący głogowskich policjantów: podkom. Grzegorz Kruszakin, podkom. Grzegorz Niewiada, st. asp. Waldemar Kazimierczak i mł. asp. Grzegorz Śpiewak.

Zdjęcia: KPP w Głogowie