20 – latek sprawdzał możliwości swojej drukarki. Wydrukował 100 złotowy  banknot. Pijany mężczyzna chciał nim w sklepie zapłacić za alkohol.  Teraz obu grożą wysokie kary.

Mieszkaniec podgłogowskiej miejscowości na nowo zakupionej drukarce wydrukował 100 złotowy banknot. Chciał sprawdzić możliwości nowo zakupionego sprzętu. Nie wykorzystał tego nominału. Jednak trafił on w inne ręce.  57- latek, banknotem usiłował zapłacić za alkohol w sklepie.  

– Mężczyzna, który usiłował zapłacić za alkohol był nietrzeźwy – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. –   Policjantom tłumaczył, że nie miał świadomości jakim banknotem płaci. Banknot miał do niego trafić od innej osoby, która miała go zabrać bawiącym się dzieciom.

Pieniądze, którymi mężczyzna chciał zapłacić były fałszywe, jednak  postawione im przez policjantów zarzuty są jak najbardziej prawdziwe.  

– 20 – latek usłyszał zarzut podrabianie pieniędzy, za który grozi surowa kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia podinsp. Bogdan Kaleta. –  57 – latkowi za próbę wprowadzenia banknotu do obrotu, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.