Pogoda dopisała.  Aktorzy, którzy przybyli do Głogowa z okazji 10. jubileuszowej edycji Festiwalu Reżyserii Filmowej popłynęli Laguną.  

Głogowianie przyszli do Mariny, aby zobaczyć gwiazdy polskiego filmu i teatru.  Jutro jest już ostatni dzień Festiwalu. W czwartek gala  jubileuszowa.

– Lubię polskich aktorów. Lubię także polskie filmy. Chciałam zobaczyć nasze gwiazdy – mówi Sabina. –  Nie odważyłam się na rejs, teraz żałuję.  Niestety statek odpłynął.

Jeszcze dzisiaj  o godz. godz. 18.30 –  „Mój boski rozwód” w wykonaniu Krystyny Podleskiej. 17 maja godz. 19 – „Muzyka i Poezja” w wykonaniu Daniela Olbrychskiego. Gala zakończenia Festiwalu odbędzie się 18 maja o godz. 19.30. W programie między innymi  wręczenie nagrody Grand Prix zwycięzcy konkursu filmowego oraz Robertowi Więckiewiczowi.  Galę poprowadzą Joanna Brodzik i Robert Gonera.  

10. jubileuszowa edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej  rozpoczęła się 13 maja i potrwa do 18 maja. Do Głogowa przyjechali  między innymi Daniel Olbrychski, Marian Opania, Joanna Brodzik Magdalena Boczarska, Jan Nowicki, Robert Więckiewicz, Piotr Gąsowski.

Zdjęcia: ANJA