Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uprawiał w mieszkaniu marihuanę.  Skonfiskowano u niego również kilka tysięcy porcji tego narkotyku. Najbliższe trzy miesiąc 36-latek  spędzi w areszcie.

Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Głogowie. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 3000 porcji użytkowych marihuany oraz uprawę tej rośliny w postaci siedmiu roślin i nasiona konopi indyjskiej. Zatrzymali również dwóch innych podejrzanych wieku 36 i 40 lat. Wszyscy są mieszkańcami Głogowa.

– 36 – latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyku, prowadzenia ich uprawy oraz udzielania ich innym osobom – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Mężczyzna był na zwolnieniu warunkowym z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za posiadanie i handel narkotykami.
Zatrzymanemu recydywiście grozi  kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci zatrzymali również innego  36 – letniego głogowianina, który miał przy sobie 40 porcji amfetaminy oraz 45 tabletek zawierających w swoim składzie amfetaminę.

– Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i udzielania narkotyków – mówi oficer prasowy KPP. –  Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Trzeci zatrzymany to 40 – latek. Usłyszał zarzut przemytu narkotyków z Holandii do Polski oraz ich posiadania, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: KPP w Głogowie