Trzej mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku. Kradli części  z samochodu zaparkowanego na Starówce. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed północą policjanci zatrzymali na gorącym uczynku  trójkę mężczyzn. Z forda zaparkowanego na Starym Mieście  kradli koła z felgami i kołpakami. Trzej zatrzymani  to mężczyźni w wieku 36 i 25 lat. Młodsi z  nich to mieszkańcy  Głogowa, natomiast 36 – latek, pochodzi z powiatu polkowickiego. Części z samochodu kradli przy użyciu podnośnika. Zanim zostali zatrzymani, zdążyli zdemontować trzy koła z pojazdu.

–  Koła miały być zamontowane w fordzie mondeo, jednego ze sprawców. Mieli również zamiar dokonać kradzieży katalizatora. W tym celu mieli ze sobą również specjalne narzędzie do tego służące – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Cała zatrzymana trójka przyznała się do kradzieży kół oraz do usiłowania kradzieży katalizatora. Policjanci ustalili również, że łupem podejrzanych padło 7 kubików drewna opałowego, które sprawcy ukradli na szkodę Gminy Miejskiej Głogów. Straty jakie wywołali to łącznie kwota prawie 2 000 złotych. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcia: KPP w Głogowie