W tym roku powstanie park linowy i ścieżki. Pierwsze elementy są już montowane. Głogowianie czekają na wakacje.

Od czerwca  będzie można korzystać z zamontowanego sprzętu w parku linowy. Ruszył I etap zagospodarowania parku survivalowego „Fort Gwiazda” , który powstaje w Parku Piastowskim  u zbiegu ulic Piastowskiej i Rudnowskiej. Docelowo powstaną miejsca rekreacyjne dla każdej grupy wiekowej. Z rekreacji na świeżym powietrzu korzystać będą mogli najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Głogowa.

– Czekam z niecierpliwością na zapowiadane atrakcje – mówi Szymon Kuterga, zajmujący się handlem. – Po ciężkiej umysłowej pracy, chętnie odpocznę, męcząc się fizycznie. Muszę odreagowywać  stres związany z pracą. Zmęczenie fizyczne pozwala mi na zachowanie równowagi.

W tym roku mieszkańcy Głogowa będą mogli korzystać z części planowanego wyposażenia parku. Ze względu na duży zakres, prace wykonywane będą etapowo. W skład Parku survivalowego „Fort Gwiazdy” wchodzić będzie między innymi  park linowy, tor bobslejowy, tory przeszkód, trasy do biegania i nordic walking, tor rowerowy MTB, place zabaw dla dzieci, parking. Całkowity koszt realizacji tego zadania szacuje się na około 5 mln zł.

Zdjęcia: UM Głogów