Siedziba administracji osiedlowej przy ul. Strzeleckiej zostanie wyburzona. W miejscu obecnego baraku powstanie wieżowiec z mieszkaniami dla osób starszych i niepełnosprawnych. W przyszłym roku budynek zostanie oddany do zasiedlenia.

6-7 kondygnacyjny  budynek z kilkudziesięcioma mieszkaniami, garaże, biuro administracji osiedla oraz lokale usługowe powstaną przy ulicy Strzeleckiej. Baraki z lat 60-70 zostaną wyburzone. Nowy budynek przystosowany zostanie do  potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych: z poziomu chodnika będzie można dostać się do budynku, zamontowane zostania szerokie drzwi, aby można było przejechać przez nie na wózku. 

– W naszych zasobach mieszkają także osoby starsze i niepełnosprawne. Od wielu lat napływają do nas zapytania o mieszkania dostosowane do ich potrzeb – mówi Mirosław Dąbrowski, Prezes Zarządu SM Nadodrze w Głogowie. – Na placu po wyburzeniu baraku w pierwszej wersji planowaliśmy postawić budynek administracyjny. Zmieniliśmy plany i wybudujemy kilkukondygnacyjny blok.

Ze względu na bliskość torów kolejowych, wieżowiec zostanie  zabezpieczony odpowiednią warstwą izolacyjną, aby hałasy nie zakłócały ciszy i spokoju mieszkańców. SM Nadodrze planuje budynek przy ul. Strzeleckiej zasiedlić pod koniec przyszłego roku.

Zdjęcia: ANJA