To wielkie święto każdego dziecka, małego, dużego i tego starszego. Z tej też okazji w głogowskich placówkach oświatowych zorganizowano wiele imprez.

Pogoda dopisała uczniowie SP nr 12 Dzień Dziecka spędzili na sportowo na szkolnym boisku. Starsze klasy rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach. Były między innymi biegi, kozłowanie piłki między stojakami.  Młodsi uczniowie bawili się w innych częściach boiska.

Wielką niespodzianką dla wszystkich dzieci zmierzających rano do przedszkola była brama wejściowa ozdobiona balonami,  na poręczach schodów także kolorowe balony, w holu również  mnóstwo kolorowych balonów. W związku z tym, że pogoda dopisała wszystkie przedszkolaki po śniadaniu wyszły na plac zabaw. Tańczyły, biegały, bawiły się w piaskownicy, rysowały i malowały, łapały bańki mydlane.  Było wiele radości, zabawy i śmiechu. Przedszkolaków zabawiał także klaun w bardzo kolorowym stroju. Niektóre z dzieci w tym wyjątkowym dniu przyszły przebrane np. za batmana czy kotka. 

To nie koniec niespodzianek z okazji Dnia Dziecka. Jutro 2 czerwca od godz. 14 na Starym Mieście wiele imprez. Będą gry, zabawy, konkursy z nagrodami, sadzenie kwiatów w butelkach. Komunikacja Miejska pokaże swoje nowe autobusy. Starszym dzieciom o godz. 18 na scenie na Bulwarze Nadodrzańskim zaśpiewa Dawid Kwiatkowski. O godz. 20 koncert CLEO. 

Zdjęcia: ANJA