Rekordowa liczba drużyn przystąpiła do rywalizacji w ramach IX Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu. Zwycięzcy nagrody przekażą wybranej przez siebie osobie potrzebującej lub instytucji.

W tegorocznej edycji Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu uczestniczyły drużyny z  Gim.2, Gim.3, Gim. 4, Gim.5, LOI, LOII, ZSE. ZSSiB, MOK, MOPS razem z Technikum nr 6, Stowarzyszenie Skuteczni Wolontariusze oraz wolontariusze z Gaworzyc.

–  Dryżyny walczyły w kilku konkurencjach. Musiały wykazać się np. umiejętnościami  recytatorskimi nagrywając płytę z wierszami czy też umiejętnością szycia tworząc pluszaki – mówi Iwona Wspaniała, opiekun wolontariatu z Gimnazjum nr 1.

Zarówno płyty z wierszami  jak i pluszaki trafią do głogowskich przedszkoli oraz innych instytucji pracujących z dziećmi. Rywalizujące drużyny zaprojektowały również logo, które towarzyszyć będzie kolejnym edycjom. W jury konkursu zasiedli wszyscy opiekunowie drużyn. Zdobywcami pucharu została grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 i to właśnie oni będą organizatorem X jubileuszowej olimpiady. Sponsorami nagród w konkursie była Poseł na Sejm Ewa Drozd (nagroda pieniężna w kwocie 500 zł) , Prezydent Rafael Rokaszewicz ( nagroda rzeczowa w kwocie 500 zł) oraz puchar.

– Obie nagrody zwycięska drużyna przekaże wybranej osobie potrzebującej lub instytucji – mówi Iwona Wspaniała.

Zmaganiom wolontariuszy towarzyszył festyn charytatywny, w którym uczestniczyła cała szkolna społeczność. Uczniowie współzawodniczyli w  wielu konkurencjach sportowych. Wzorem poprzednich edycji nie zabrakło smacznych wypieków, pysznej  grochówki i wielu innych rarytasów.  Nie zabrakło także zumby. Dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie i rehabilitację małej Ani Fabjańskiej.  Podczas olimpiady i festynu podsumowany został także projekt szkolny Kocham Cały Świat, w ramach którego odbyło się przedstawienie „Nie pozwól mi odejść” , na podstawie książki Catherine Ryan Hyde, przygotowane przez uczniów klas IIa i II.b .

–  W holu szkoły można było także zobaczyć wystawy prac uczniów oraz wystawę zdjęć kotów – mówi Iwona Wspaniała.

Zarówno olimpiada jak i cały festyn nosiły imię byłej uczennicy szkoły Pauliny Kowalskiej. Dziewczynka niestety przegrała nierówną walkę z ciężką chorobą, ale na zawsze pozostała w pamięci  uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Sponsorami nagród byli także Jarosław Dudkowiak Starosta Powiatu Głogowskiego, Huta Miedzi Głogów, lodziarnia Pastelova  oraz Przemysław Paterka i firma Betron.

Zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Głogowie.