W najbliższą sobotę 17 czerwca pociąg LESZCZYNA kursował będzie na trasie Głogów-Wschowa- Leszno i z powrotem. Bilety na przejazd można kupić w Towarzystwie Ziemi Głogowskiej.

To już kolejny taki kurs. W roku ubiegłym głogowianie mogli oglądać i przejechać się tym bardzo starym pociągiem. Było mnóstwo frajdy.  Krajobraz za oknem nie zmieniał się szybko, można było podziwiać wszystko spokojnie, bez pośpiechu. W najbliższą sobotę po raz kolejny będzie można LESZCZYNĄ pokonać trasę z Głogowa do Leszna i z powrotem.  Pociągu z głogowskiego dworca wyjedzie o godz. 10.15. 

–  Po dotarciu do Leszna będzie można opuścić pociąg i przez 2-3 godziny zwiedzać miasta. Będzie można także kupić bilet na dalszą trasę – mówi Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. – Gdy pociąg wróci na dworzec do Leszna, osoby posiadające bilety wrócą do Głogowa. 

Sprzedaż biletów odbywać się będzie w siedzibie Towarzystwa Ziemi Głogowskiej PWSZ w Głogowie, ul. Piotra Skargi 5, sala 010,  w dniach: poniedziałek (12 czerwca) wtorek (13 czerwca) oraz w środę (14 czerwca) w godz. 14- 18 . Bilet można także kupić dzwoniąc pod numer telefonu 509 072 531.

– Organizator kursu LESZCZYNĄ ustalił cenę biletu w obie strony czyli z Głogowa do Leszna i z powrotem na kwotę 49 zł – mówi Dariusz Czaja.

Za bilety ulgowe, uczniowie zapłacą ponad 30 zł a studenci ponad 24 zł.  Wszelkie szczegóły dotyczące przejazdu można znaleźć na stronie internetowej organizatorów, tj. Turystyka Kolejowa Turkol.pl.