Minister Jerzy Szmit podpisał dokumenty, które pozwolą na uruchomienie długo wyczekiwanej odbudowy wiaduktu znajdującego się nad drogą krajową nr 3 w Polkowicach. Inwestycja zakończona zostanie w drugiej połowie 2018 roku.

Podczas  konferencji prasowej  przy rozebranym moście w  Polkowicach zorganizowanej przez radnych Prawo i Sprawiedliwość powiatu polkowickiego Poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski poruszył temat  dotyczący realizacji jednej z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców z regionu Polkowic inwestycji.

–  Interwencje w sprawie  odbudowy wiaduktu podejmowane były przez polkowickich samorządowców od lat, a  ich przeświadczenia o ważności tego zadania dowodzić może fakt zabezpieczenia na jego wsparcie środków w budżecie gminy Polkowice. Dopiero jednak rząd Prawa i Sprawiedliwości w należyty sposób podszedł do tematu – mówi Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP. – Cieszę się, że miałem swój wkład w uzyskanie pozytywnej decyzji, co do realizacji tego zadania.  

Wiadukt rozebrany został kilka lat temu, co spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Inwestycja polegać ma na odbudowie wiaduktu wraz z przebudową dojazdów z odcinkami łącznic zlokalizowanych w rejonie obiektu mostowego. Odbudowa wiaduktu będzie miała również inne, ważne znaczenie: da szanse na zdjęcie ruchu pojazdów ciężkich z nieprzystosowanych do tego dróg miejskich, a więc pozwoli na zmniejszenie kosztów ich utrzymania i poprawi dojazd do podstrefy LSSE. Zakończenia zadania, którego wartość obecnie szacowana jest na ponad 5,5 mln zł, spodziewać się można  w drugiej połowie 2018 r.

Zdjęcia: Biuro Posła na Sejm RP