Droga budowana w miejscowości Maniów wzbudza wielkie zainteresowanie mieszkańców Gminy Jerzmanowa. Skąd takie zainteresowanie? Otóż  wójt w Maniowie nabył działki. Nowa droga powstaje kilkaset metrów od tych działek.

Prowadzone przez wójta gminy inwestycje nie wszystkim mieszkańcom przypadły do gustu. Szczególnie wielkie zainteresowanie budzi nowa droga budowana w miejscowości Maniów, gdzie wójt ma działki.   Zastrzeżenie budzi fakt, iż droga prowadzona jest kilkadziesiąt metrów od działek wójta. Mieszkaniec Gminy Jerzmanowa, sugeruje iż wójt znając wcześniej plany inwestycyjne zakupił działki  a  budowa nowej drogi podniesie ich wartość.   Mieczysław Grzybowski w liście skierowanym do redakcji napisał, iż  nowa droga, pięknie uzbrojona w pobliżu działek pomnoży ich wartość wielokrotnie. 

– Ludzie mówią, że wystarczy tanio nabyć grunty, przekształcić je na działki budowlane , podjąć  następnie decyzję o wybudowaniu w jej pobliżu pięknie uzbrojonej drogi i wartość działek wielokrotnie zostanie pomnożona – mówi Mieczysław Grzybowski z Komitetu Inicjatyw Społeczno-Samorządowych . – Mieszkańcy zastanawiają się, kto z władz Gminy Jerzmanowa w ostatnich dziesięciu latach nabył działki w Maniowie, kto je przekształcił i kto aktualnie wystawił je na sprzedaż. Jako Komitet Inicjatyw Społeczno-Samorządowych -zbieramy materiały na zadanie kolejnych pytań i deklarujemy, zgodnie ze Statutem KIS-S publiczne ich zadanie – dodaje M. Grzybowski. 

– Uważam, że to jest nie porządku – mówi kolejny mężczyzna z Gminy Jerzmanowa  – Droga nieopodal działek podniesie ich wartość. Mieszkańcy Maniowa przez tyle lat czekali na drogę, a teraz gdy wójt kupił działki znalazły się pieniądze na drogę.

Wójt nie zaprzecza, że droga powstanie kilkadziesiąt metrów od Jego działek. Zaznacza jednak, że gdyby nie przychylność rady, która przyznała na ten cel środki z gminnego budżetu  inwestycja nie powstałaby i w tym roku. Gmina na to zadanie pozyskała także środki zewnętrzne.

– Działam na rzecz mieszkańców. Realizowanych jest wiele zadań, w tym drogowych. Inwestycja w Maniowie polegająca na przebudowie drogi wynika stąd, że została ona ujęta w planie inwestycyjnym na lata 2016-2017. Droga w Maniowie była jedną z najgorszych w gminie, gdzie mieszkańcy od lat dopominali się jej remontu – mówi Lesław Golba, Wójt Gminy Jerzmanowa. Zadanie to jest realizowane w celu poprawy bezpieczeństwa i komunikacji w tej miejscowości. Przypomnę, że na tę inwestycję pozyskaliśmy dotację ze środków unijnych w wysokości prawie 2 mln zł. Bez niej zadanie to nie byłoby możliwe do zrealizowania, a na pewno nie w takim zakresie. Inwestycja jest bardzo potrzebna. Nie wiem, dlaczego mieszkańcy dopatrują się w realizacji tego zadania jakiś podtekstów. To prawda mam działki w miejscowości Maniów. Kupiłem je przed laty, a teraz wystawiłem na sprzedaż. Wszystko jest zgodne z prawem. Jeżeli ktoś uważa, że z mojej strony nastąpiło naruszenie prawa lub jakiekolwiek nadużycie, to powinien złożyć doniesienie do organów ścigania.

 

Zdjęcia: ANJA