70 gier do dyspozycji głogowian. Każdy bez względu na wiek może przyjść do MCWR przy ul. Folwarcznej, aby zagrać w ulubioną grę.

Od 70 do 100 osób bierze udział w różnego rodzaju grach organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Działań Alternatywnych “Bastion Głogów”. Stowarzyszenie skupia młodych energicznych ludzi, którzy chętnie pomagają spędzić aktywnie czas każdej grupie wiekowej: uczniom głogowskich szkół, rodzicom i dziadkom. Jedna z akcji Stowarzyszenia prowadzona jest w MCWR przy ul. Folwarcznej. W budynku Centrum spotykają się amatorzy gier, różnego rodzaju. Dzieci przychodzą po to, by spotkać się z rówieśnikami i zagrać w gry np. strategiczne. Dorośli chętnie sięgają po gry ekonomiczne i strategiczne. Wiele z proponowanych gier pozwala pogłębiać wiedzę i rozwijać pamięć.

– Przychodzi coraz więcej ludzi. Korzystają z naszych gier, które zakupiliśmy między innymi za środki otrzymane z Urzędu Miasta. Złożyliśmy projekt do urzędu i otrzymaliśmy 10 tys. zł – mówi Marcin Szatyński, ze Stowarzyszenia “Bastion Głogów” -. Organizujemy także turnieje. Przyjeżdżają do nas gracze z Lubina, Nowej Soli, Zielonej Góry, Wrocławia. Dzięki Pani Dyrektor z MCWR możemy nasze imprezy organizować w budynku przy ul. Folwarcznej. Dzięki Panu Prezydentowi mamy środki na kupno nowych gier. Kupiliśmy już 70 różnych pozycji.

W siedzibie MCWR przy ulicy Folwarcznej w każdą sobotę od godz. 9 do 14 można zagrać w różne gry. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych.

Zdjęcia: ANJA