Uczniowie głogowskich szkół oraz przedszkolaczki wzięli udział w imprezie, której celem było promowanie bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Głogowscy policjanci wraz ze strażakami, zorganizowali dla dzieci i młodzieży akcję pod nazwą “Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Impreza odbyła się na terenie głogowskiej Mariny. Jej celem było promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku na akwenach wodnych ale również w innych sytuacjach, z którymi mogą się spotkać dzieci w czasie wakacyjnego wypoczynku i wyjazdów.

– Uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, a przez to poprawa bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku i nad wodą, przekazanie dzieciom informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia, – takie cele postawili sobie głogowscy policjanci, i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, organizatorzy akcji – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Działania głogowskich policjantów i strażaków skierowane były do dzieci, najmłodszych mieszkańców miasta, przedszkolaków i uczniów szkół, biorących udział w zajęciach w okresie wakacyjnym prowadzonych przez Miejskie Centrum, Wspierania Rodziny w Głogowie.

– Prowadzący przekazywali także dzieciom informacje o zasadach postępowania w przypadku zaczepiania przez nieznajomego, czy częstowania ich słodyczami lub obdarowywania prezentami. Atrakcją spotkania była prezentacja policyjnego i strażackiego sprzętu – mówi oficer prasowy KPP w Głogowie.

Zdjęcia: KPP w Głogowie