Kilkadziesiąt osób czekało na oficjalne otwarcie Parku Linowego. Dokonała tego dwójka dzieci, których prezydent wybrał spośród oczekujących na wejście.

Z wielką radością dzieci powitały Rafaela Rokaszewicza, Prezydenta Miasta Głogowa, który dzisiaj o godz. 11 oficjalnie otworzył Park Linowy.

-Dzisiaj następuje ten upragniony moment, otwarcie Parku Linowego. To jest początek. Park będzie survivalowy, z biegiem czasu pojawią się inne atrakcje. Będzie ścieżka edukacyjna, wyremontujemy wszystkie ścieżki spacerowe. W przyszłym roku zamontujemy oświetlenie w parku – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa.

Po oficjalnym otwarciu dzieci podziękowały prezydentowi, wręczając samodzielnie wykonany wakacyjny plakat. Zrobiły także zdjęcia z prezydentem, rozmawiały i dzieliły się swoimi wrażeniami.

– Bardzo się cieszę, nareszcie Park Linowy jest otwarty. Przyszłam ze swoim młodszym bratem. Większość wakacji spędzamy w Głogowie więc to będzie dla nas świetna zabawa – mówi Kasia.

Wojtek, przyszedł z kolegami. Ma 14 lat.

-Super zabawa, już przeszedłem ścieżkę dla najmłodszych dzieci. Może uda mi się jeszcze wejść na te kosze zamontowane wysoko na drzewach – mówi Wojtek.

Milena i Kamila mają po 11 lat. Bliźniaczki do Parku Linowego przyszły z ciocią.

-Trochę za duża kolejka. Byłyśmy już na ścieżce dla najmłodszych, fajna zabawa – mówią dziewczynki. – Przyjdziemy później z rodzicami.

Otwarty w Głogowie Park Linowy ma 300 metrów. Jest najnowocześniejszym parkiem w Polsce. Nad bawiącymi się dzieci opiekę sprawować będą ratownicy. Obsługą Parku Linowego zajmą się Głogowskie Obiekty Usługowe.

Zdjęcia: ANJA