Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował skradzionym motorowerem kupionym za bezcen jednak bez dokumentów. Odnaleziono także 17-latka, który sprzedał motorower, okazało się że go wcześniej ukradł.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Głogowie zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Okazało się, że 22 – latek nie posiada żadnych uprawnień do kierowania, żadnych dokumentów pojazdu i dowodu jego ubezpieczenia. Funkcjonariusze ustali, że motorower, którym się poruszał, jest kradziony.

– 22 – latek został zatrzymany a dalsze czynności doprowadziły do ustalenia, że motorower simson o wartości 2500 zł. został przez niego kupiony od 17 – latka za 200 złotych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Ten wkrótce został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Na terenie jego posesji funkcjonariusze odnaleźli jeszcze jeden skradziony motorower. 17 – latek przyznał się do kradzieży dwóch pojazdów na terenie miejscowości, w której mieszka. Ich właściciel wycenił wartość pojazdów na kwotę 4 000 złotych.

22 – latek usłyszał zarzuty paserstwa, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem grozi kara grzywny oraz zakaz prowadzenie pojazdów. 17 – latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: KPP w Głogowie