Nowoczesny sprzęt trafił dzisiaj do głogowskiej policji. Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz przekazał pięć nowych radiotelefonów przenośnych. 

Dzięki finansowemu wsparciu samorządu Głogowa, policjanci otrzymali nowy sprzęt, który będzie wykorzystywany w ich codziennej pracy. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, przekazał funkcjonariuszom sprzęt o wartości prawie 10 tys. Pięć nowych przenośnych radiotelefonów marki Motorola z pełnym wyposażeniem będzie wykorzystywanych przez patrole prewencji.

-Głogów wspiera policję, dzięki czemu miasto jest bezpieczniejsze i głogowianie czują się bezpiecznie – mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent miasta podczas spotkania z funkcjonariuszami policji – Dziękujemy serdecznie za tą codzienną pracę. Poprzez te zakupy, które rok rocznie robimy, myślę, że ta praca jest lepsza i bezpieczniejsza dla Was. Wszyscy wiemy, jaka to jest odpowiedzialna służba.

-Łączność to jedno z podstawowych narzędzi pracy, bez niej trudno byłoby nam pracować – mówi  podinsp. Mariusz Bużdygan, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie.- To są bardzo nowoczesne urządzenia i pożądane w naszej służbie.

Przekazane przez prezydenta nowoczesne środki łączności będą wykorzystywane przez patrole prewencji w ich codziennej pracy. Nowe cyfrowe urządzenia, oferują min. automatyczne dostosowanie głośności dźwięku do natężenia hałasu, dłuższą do 40 % pracę urządzenia na jednym ładowaniu akumulatora oraz lepszą, cyfrową jakość dźwięku. Radiotelefony posiadają pełne dodatkowe wyposażenie, zwiększające jego funkcjonalność w codziennym użytkowaniu.

Prezydent przekazując sprzęt zapewnił, że to nie ostatnie wsparcie dla głogowskiej policji. W tym roku stróże porządku otrzymają nowy samochód, miasto sfinansuje także dokumentację dot. remontu budynku przy głównej siedzibie policji, w którym swoje biura będą mieli dzielnicowi.

Zdjęcia: KPP w Głogowie