Mecz na dmuchanym boisku, cross straceńców, dmuchańce, szachy, gry zręcznościowe i wiele innych atrakcji dla najmłodszych głogowian przygotowała SM Nadodrze. Cykl festynów zakończony zostanie 30 sierpnia w Fosie Miejskiej.

Pogoda dopisała. Kolejny festyn zorganizowany przez SM Nadodrze cieszył się dużym zainteresowanie. Na plac przy ul. Keplera przyszło mnóstwo dzieci z rodzicami, babciami i dziadkami. Każde z nich mogło znaleźć dla siebie coś ciekawego. Nikt się nie nudził. Chłopcy grali w piłkę nożną na dmuchanym boisku, dziewczynki malowały pejzaże. Mniejsze dzieci zajęły się układaniem figur z dużych patyczków i bańkami mydlanymi. Organizatorzy przygotowali także gry zręcznościowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się propozycja aktywnego wypoczynku przygotowana przez Stowarzyszenie Centrum Działań Alternatywnych „Bastion Głogów” i Sport Górski. Mniejsze dzieci chętnie wdrapywały się na dmuchańce. Chociaż kolejka była długa wszystkie czekały cierpliwie.

-To już kolejny festyn, na którym jestem ze swoimi dziećmi – mówi Martyna Wojnarowska, mama trójki dzieci, Kasi, Marysi i Huberta.- Podoba nam się dzisiejszy festyn, ponieważ jest dużo atrakcji.

-Zagram w szachy z dziadkiem – mówi Wojtek .- W domu też gramy. Mój dziadek to dobry gracz, tylko kilka razy udało mi się go pokonać.

-Wnuczki od wczoraj prosiły, abym z nimi przyszła na festyn. Rodzice pracują więc ja się opiekuję dziećmi– mówi Pani Józefa.- Korzystają z wszystkich propozycji, a jest w czym wybierać.

Kolejna wakacyjna impreza odbędzie się 16 sierpnia na terenach zielonych przy ZUS. 30 sierpnia w fosie odbędzie się ostatni wakacyjny festyn SM Nadodrze. Wszystkie wakacyjne imprezy rozpoczynają się o godz. 15 i trwają do godz.18.

Zdjęcia: ANJA