W przyszły roku ruszy budowa ronda u zbiegu dróg: krajowej 12 , wojewódzkiej nr 292 i ul. Piłsudskiego zarządzanej przez GMG. Prace potrwają rok.

Gmina Miejska Głogów dogadała się z GDDKiA i wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego w sprawie budowy ronda turbinowego u zbiegu trzech ulic: krajowej 12, gminnej ul. Piłsudskiego i wojewódzkiej nr 292. Gmina Miejska Głogów na to zadania będzie musiała zarezerwować w swoim budżecie około 3 mln zł. Wojewoda na rondo w Głogowie zabezpieczył w swoim przyszłorocznym budżecie milion złotych. GDDKiA nie przekaże środków, ponieważ finansowo zaangażowana jest w przygotowanie dokumentacji obwodnicy dla miasta Głogowa i przeprawy mostowej. Wkładem generalnej dyrekcji w to zadanie będzie dokumentacja oraz grunty wykupione pod zadanie.

– W tym roku zaktualizujemy dokumentację przekazaną przez GDDKiA – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogowa. – W przyszłym roku skrzyżowanie ulic Piłsudskiego z Wojska Polskiego zamieni się w rondo turbinowe, tak bardzo upragnione przez wszystkich użytkowników.

Harmonogram dot. budowy ronda turbinowego: na najbliższej sesji radnym przedstawiony zostanie projekt uchwały w sprawie porozumienia między GMG, GDDKiA oraz Wojewodą Dolnośląskim dot. realizacji tego ważnego dla miasta przedsięwzięcia. Po podpisaniu porozumienia GDDKiA przekaże GMG dokumentację projektową w celu dokonania uzgodnień, aktualizacji.

W przyszłym roku rozpoczęte zostaną prace budowlane i potrwają rok. Cały koszt inwestycji szacunkowo może zamknąć się w kwocie 4 mln zł.

W czasie remontu zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak zapewnia Prezydent Głogowa, zmieniona zostanie organizacja ruchu tak, aby budowa ronda jak najmniej była uciążliwa dla użytkowników dróg.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here