Dni Głogowa rozpoczną się 31 maja i potrwają przez cały pierwszy czerwcowy weekend. W Głogowie wystąpią między innymi Natalia Szroeder, Bajm i Ania Dąbrowska. Święto miasta odbędzie się na placu festynowym nad Odrą.

Przez trzy dni począwszy od 31 maja. 1 i 2 czerwca na dawnym placu festynowym odbędzie się festyn z okazji Dni Głogowa. W tych dniach w naszym mieście koncertować będą między innymi Natalia Schreder, zespół Bajm oraz Ania Dąbrowska.

– Bardzo wielu mieszkańców ma sentyment do placu festynowego nad Odrą – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Wielu podpowiadało, aby tu zrobić Dni Głogowa, bo kiedyś to miejsce bardzo dobrze się sprawdziło. Obecnie Bulwar Nadodrzański jest wielkim placem budowy, dlatego też w tym roku Dni Głogowa odbędą się na placu festynowym nad Odrą.

Organizatorzy Dni Głogowa przygotowali także specjalny koncert na okoliczność 30-lecia wolnych wyborów.

– W całej Polsce w tym okresie na początku czerwca odbywają się różnego rodzaju wydarzenia i koncerty. My także przygotowaliśmy koncert dla naszych mieszkańców – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – W sobotę odbędzie się specjalny koncert „Rok Wolności”. Będzie to wyjątkowy koncert . Wystąpią Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Chłopcy z Placu Broni i Tomek Lipiński z zespołem. Myślę, że to będą wyjątkowe Dni Głogowa i mieszkańcy jak zawsze chętnie przyjdą posłuchać koncertów o mile spędzić czas z całymi rodzinami.