Uczniowie z podstawówki i gimnazjów spotkali się z pisarką, poetka i scenarzystką Joanna Fabicką. Podczas warsztatów z pisarką poruszano młodzi ludzie poruszali trudne tematy miedzy innymi rozmawiali o relacjach rodzinnych i współuzależnieniu.

W ramach tegorocznej edycji „Tygodnia Bibliotek” biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli zorganizowała spotkanie autorskie z Joanną Fabicką: pisarką, poetką i scenarzystką. Książki Joanny Fabickiej znają dzieci i dorośli. Jest autorką wielu znanych powieści m.in. Rutka, Tango ortodonto, Idę w tango, Romans histeryczny, #me).

W spotkaniu w formie warsztatów udział wzięli uczniowie klas VII-VIII i III gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli.

– Tematem przewodnim warsztatów były problemy młodych ludzi poruszone w powieści „#me”. Jest to opowieść o dojrzewaniu, miłości i samotności, a przede wszystkim o trudnych relacjach rodzinnych i współuzależnieniu – mówi Wioletta Jańczak Referat Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Spotkanie z pisarką dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania: „Biblioteka na cztery pory roku” realizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną im. Galla Anonima w Głogowie.