W Lublinie podczas konferencji Edukacja przyszłości wręczone zostały nagrody dla samorządów za wspieranie klubów piłkarskich. W kategorii gmin miejskich Głogów zajął pierwsze miejsce. Nagrodą są bilety na jedno ze spotkań piłkarskich Mistrzostw Świata.

Podczas dwudniowej ogólnopolskiej konferencji dotyczącej samorządu, jeden ze współorganizatorów  – pismo „Wspólnota” – ogłosił wyniki przeprowadzonego przez siebie plebiscytu na podstawie badań finansów samorządów i sprawozdań GUS, ile dane gminy przeznaczają na kluby piłkarskie. Plebiscyt był przeprowadzony w różnych kategoriach: gminy miejskie, wiejskie, miasta na prawach powiatu, miasta wojewódzkie. W kategorii gmin miejskich Głogów zajął pierwsze miejsce.

– Myślę, że ta nagroda może tylko utwierdzić w przekonaniu, że wspieramy sport w Głogowie.A nie są to tylko kluby piłkarskie, ponieważ ponad 20 klubów sportowych otrzymuje dofinansowanie z miasta na swoją działalność. Cieszę się, że przynosi to efekty w postaci takich obiektywnych rankingów. Jako nagrodę organizator zapewnił 15 biletów na jedno ze spotkań piłkarskich Mistrzostw Świata U-20 – 3 czerwca w Łodzi – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Przekażemy te bilety Chrobremu Głogów, aby to klub wybrał osoby z Akademii Piłki Nożnej, które wybiorą się na mecz. Była to pierwsza edycja tego plebiscytu.

Zdjęcie: GMG