Na parkingu nieopodal głogowskiego ratusza powstanie nowa inwestycja. Miejsce, gdzie od wieli lat parkują mieszkańcy Starego Miasta, pracownicy i klienci pobliskich zakładów jest ogradzane. Właściciel postanowił swoją działkę zagospodarować.

Od wielu lat na Starym Mieście funkcjonował dziki parking. Miejsce niezagospodarowane, na którym mieściło się kilkadziesiąt aut. Parkowali tam mieszkańcy starówki, klienci restauracji, banków, sklepów i wielu innych funkcjonujących na Starym Mieście zakładów oraz petenci i pracownicy urzędu. Kilka dni temu rozpoczęło się ogradzanie tego terenu. Głogowski przedsiębiorą, właściciel tego placu postanowił dziki parking zagospodarować.

– Będzie problem z zaparkowaniem auta. Na starówce jest mało miejsca – mówi pan Marek, klient banku. – Może za kilka miesięcy się zmieni, przybędzie miejsc nad Odrą, na Bulwarze.

– Pracuję w sklepie, od kilku lat parkowałam auto na tym parkingi. Zawsze było miejsce – mówi pani Jola. – Będę musiała szukać innego miejsca.

– To było dobre miejsce do parkowania, ale niezagospodarowane, taka dziura – mówi pani Karolina.

Na Starym Mieście od kilku miesięcy funkcjonuje parking przy ulicy Starowałowej. Niebawem kolejne miejsca parkingowe będą na Bulwarze Nadodrzańskim.