Policjanci zatrzymali 29 – letniego głogowianina, który napastował kobiety na ulicach miasta. Podejrzany usłyszał zarzuty dokonywania tzw. innych czynności seksualnych. Został objęty policyjnym dozorem przez 7 dni w tygodniu oraz poręczeniem  majątkowym w wysokości 10 000 złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie kilkanaście godzin od momentu otrzymania pierwszego zgłoszenia, zatrzymali 29 – latka, który dopuszczał się napastliwych zachowań wobec kobiet.

– Funkcjonariusze ustalili, że sprawca działał na terenie Głogowa. 29 – latek wykorzystywał moment zaskoczenia i podbiegając do wybranej przez siebie ofiary, dotykał  intymnych części jej ciała. Jego napastliwe zachowanie jest kwalifikowane jako inna czynność seksualna – mówi podinspektor  Bogdan Kaleta oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom policji, że jest tzw. „pranksterem” a jego zachowanie to żart podpatrzony w Internecie. Zupełnie innego zdania są kobiety, które zostały w ten sposób potraktowane.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dopuszczenia się innych czynności seksualnych. Został objęty policyjnym dozorem przez 7 dni w tygodniu oraz poręczeniem  majątkowym w wysokości 10 000 złotych. Sąd podejmie decyzję o dalszym losie 29-latka.