Głogowscy policjanci systematycznie prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń związanych z wystąpieniem epidemii.

Na obszarze całego kraju obowiązują ograniczenia wynikające z wprowadzenia strefy czerwonej na terenie Polski. Pomimo licznych kontroli, wciąż zdarzają się przypadki, że mieszkańcy miasta i powiatu głogowskiego nie stosuje się do obowiązku zakrywania nosa i ust.

– Policjanci są zobowiązani do egzekwowania zachowania zgodnego z aktualnymi obostrzeniami i nie będą pobłażliwie podchodzić do łamania prawa w tym zakresie – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. – Przypominamy osobom objętym kwarantanną o zainstalowaniu aplikacji „kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę służb a także pomoże w zaopatrzeniu w artykuły żywnościowe, czy też pozwoli na kontakt z psychologiem. Respektujmy obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania i nie narażajmy innych na zakażenie wirusem przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Niektórych ograniczeniach obowiązujące w „strefy czerwonej” obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej i środkach komunikacji publicznej, wyłączenie z działalności klubów i dyskotek, ograniczenie działalności gastronomicznej jedynie do obsługi zleceń z dojazdem i na wynos, ograniczenie ilości miejsc w kinach do 25%, organizacja zgromadzeń do 5 osób z koniecznością utrzymania dystansu 1,5 m od siebie i obowiązkiem zakrywania nosa i ust, zakaz organizowania imprez okolicznościowych, zawieszona działalność Aquaparków, basenów, parków rozrywki i parków rekreacyjnych, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, apelujemy o respektowanie przepisów oraz kierowanie się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra –  mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.