Ponad 3,5 mln zł trafi do gmin powiatu głogowskiego. Gminy wiejskiej Głogów na przebudowę drogi w Borku  otrzymała 750 tys. Gminy Kotla na budowę świetlicy w miejscowości Ceber otrzymała  900 tys. Gminy Jerzmanowa na wsparcie rewitalizacji pałacu – milion zł natomiast Gminy Żukowice na budowę świetlic w miejscowościach Szczepów i Dankowice – 900tys.

Ponad 3,5 mln zł trafi do czterech gmin powiatu głogowskiego. Pieniądze przekazane zostaną z  Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, który skierowany jest specjalnie do gmin popegeerowskich.

– Na temat samego programu, potrzeb gmin i składanych wniosków rozmawiałem jeszcze w styczniu z wójtami z naszego powiatu. W rozmowach udział też wzięli szefowie klubów radnych Prawa I Sprawiedliwości w mieście i powiecie – p. Mirosław Strzęciwilk i Mariusz Kędziora – mówi Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP. –  Dziś możemy się cieszyć, bo choć szanse nie były duże, sporo wniosków w stosunku do założonej w budżecie kwoty) środki zostały pozyskane- dodaje poseł.

Z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych Gminy wiejskiej Głogów na przebudowę drogi w Borku  otrzyma 750 tys. Gminy Kotla na budowę świetlicy w miejscowości Ceber – 900 tys. Gminy Jerzmanowa na wsparcie rewitalizacji pałacu – milion zł, Gminy Żukowice na budowę świetlic w miejscowościach Szczepów i Dankowice – 900tys.