Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przeprowadzili działania prewencyjne „Alkohol i Narkotyki”. Badaniu trzeźwości poddano 795 kierujących, a kilku z nich poddano testowi na zawartość narkotyków. Jeden kierujący zatrzymany pod wpływem środków odurzających oraz dwie osoby w stanie nietrzeźwości.

Głównym celem prowadzonych działań prewencyjnych jest poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ich skutków poprzez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

– Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu – dodaje policjantka.

Badaniu trzeźwości poddano 795 kierujących, a kilku z nich poddano testowi na zawartość narkotyków. Podczas działań na terenie powiatu głogowskiego ujawniono jednego kierującego pod wpływem środków odurzających oraz dwie osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości.