Głogowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie oszustwa. W wyniku ich działania powstały straty w wysokości 2 228 złotych.

Na terenie jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych 30-letnia głogowianka wspólnie z 33-letnim znajomym robili zakupy przy użyciu metody scan&go w aplikacji sklepu. Funkcja ta polega na samodzielnym skanowaniu produktów w sklepie, a następnie dokonaniu płatności przez telefon lub przy kasie okazując aplikacje, która zostaje zeskanowana.

– Klienci wybrali artykuły w sklepie o łącznej wartości 2 288,57 złotych, jednak tylko część produktów zeskanowali w aplikacji. Para zapłaciła za towar jedynie 60,57 złotych. Swoim działaniem wprowadzili w błąd obsługę sklepu co do wartości zakupionego towaru, nie kasując reszty produktów – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

30-latka i 33-latek zostali zatrzymani. Postawiono im zarzutów dotyczących dokonania przestępstwa oszustwa. Ponadto głogowscy policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali część mienia, za które klienci nie zapłacili.