Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy Jedności Robotniczej przejdzie niebawem wielkie przeobrażenie. Na modernizacje przeznaczono około 3 mln zł.  Dofinansowanie 2.250.000 zł i 750 tys. zł dołoży gmina z własnego budżetu.

Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jedności Robotniczej zostanie zmodernizowany.  Wymienione zostaną centralne ogrzewanie, instalacja elektryczna i wod-kan. W budynku zamontowana zostanie winda, aby zapewnić dostęp osobom z niesprawnością fizyczną dotarcie na wszystkie poziomy biblioteki.

– Nasza biblioteka otrzymała maksymalne dofinansowanie w kwocie 2.250.000,00 zł na zadanie pn.: „Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie”. To już druga bardzo dobra informacja dotycząca naszych obiektów kultury. W ubiegłym roku informowałem, że z programu Polski Ład otrzymaliśmy 8 mln zł na modernizację MOKu, Klubu Mayday oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznego – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Dyrektorka Biblioteki nie kryje zadowolenia. Ta inwestycja w ważnej dla głogowian placówce kultury poprawi komfort pracy zatrudnionym w bibliotece i czytelnikom, korzystają z bogatej propozycji biblioteki.

– Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej obejmujące zamontowanie windy w budynku, wymianę okien, pieca wraz instalacją centralnego ogrzewania, przebudowę klatki schodowej, wymianę instalacji elektrycznej, wodno – kanalizacyjnej a także  nową aranżację wnętrz. Spośród 111 wniosków, które przeszyły pozytywnie ocenę formalną dofinansowanie otrzymało 27 instytucji w tym głogowska biblioteka na 19. miejscu w rankingu – mówi Izabela Owczarek dyrektor MBP w Głogowie.

Wypożyczenie książek, czy korzystanie woluminów i gazet w czytelni będzie już w innym ant urazu niż dotychczas. Po remoncie budynek zmieni się nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz.

– Będzie także nowa aranżacja wnętrz biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej. Miasto dołoży do tej inwestycji ok. 750.000 złotych, czyli budżet na modernizację biblioteki to ok. 3 mln złotych – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.