Głogowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem do sklepów. Jeden z mężczyzn odpowie także za trzy inne kradzieże.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 24 i 19-latka, podejrzanych o usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem do sklepów znajdujących się na terenie Głogowa.

– Pod koniec stycznia 2024 roku, 24-letni głogowianin wraz ze swoim 19-letnim znajomym usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do magazynu sklepowego. Mężczyznom jednak nie udało się otworzyć drzwi prowadzących do magazynu i dokonali jedynie uszkodzenia klamki. Pół godziny później mężczyźni usiłowali włamać się do innego sklepu. W tym przypadku także nie udało im się dostać do wnętrza sklepu przez drzwi. Sprawcy nie odpuścili i wybili szybę wystawową, lecz zostali spłoszeni przez  alarm antywłamaniowy – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.
19-latek dokonał także trzech kradzieży w innym sklepie na łączną kwotę około 1500 złotych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów.