Dwa ważne dla rozwoju miasta projekty: kilkanaście milionów złotych na  unowocześnienie autobusów KM i budowa ronda turbinowego u zbiegu ulic Piłsudskiego i Legnickiej. 

Miniony rok to mnóstwo zrealizowanych i rozpoczętych projektów, które wpływają na poprawę życia mieszkańców naszego miasta. Ważnym zadaniem rozpoczętym w 2023 roku jest kilkunastomilionowy projekt związany z unowocześnieniem autobusów głogowskiej spółki Komunikacji Miejska.

– Pa autobusach ekologicznych i hybrydowych przyszedł czas na elektryczne. Na ulicach naszego miasta pierwsze autobusy elektryczne pojawią się jesienią 2024 roku  – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. – Powstanie cała infrastruktura związana ze stacjami ładowania tych pojazdów. Jest to kolejny krok w kierunku ekologicznego i nowoczesnego transportu – dodaje prezydent.

W celu skomunikowania całego miasta i poprawy bezpieczeństwa, w 2023 roku rozpoczęło przebudowę skrzyżowania ulic Legnickiej i Piłsudskiego na rondo turbinowe.

– Jest to bardzo ważna inwestycja. Niebawem pace zostaną ukończone – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Inne inwestycje drogowe w 2023 roku, zakresem mniejsze niż budowa ronda turbinowego, ale nie mniej ważne dla mieszkańców to: budowa  dróg, ulic na Nowym Piastowie przy części budynków jednorodzinnych. Kolejnym etapem zmian będą ulice przy budynkach wielorodzinnych. W 2024 roku miasto przystąpi do przebudowy ulicy Jagiellońskiej.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w minionym roku zbudowano ścieżki rowerowe i chodniki wzdłuż ulic Wita Stwosza i Paderewskiego.

W 2024 rok będzie także mnóstwo nowych projektów, zadań i inwestycji. Na inwestycje w 2024 roku przeznaczono łącznie 135 mln zł. Kwota ta w ciągu roku zwiększy się ponieważ wprowadzone zostaną środki pozyskane i zaangażowane.