Nie było wyjątków. GłogówExtra! i inne głogowskie redakcje przyłączyły się do pomysłu Anety Szymańskiej z Radio Elka, aby pomóc walczącej o życie półtorarocznej Amelce.

Koncert kolęd w wykonaniu dziennikarzy był pierwszym takim występem w Głogowie.
Tydzień przygotowań z Dorotą Drozd z Miejskiego Ośrodka Kultury, codzienne śpiewanie kolęd – tak dziennikarze przygotowywali się do występu. We wtorek w studiu znajdującym się w piwnicy MOK-u śpiewali przez dwie godziny, potem w domach, a na koniec w piątek na próbie generalnej. W sobotę okazało się, że było warto! Sala MOK-u była wypełniona widzami, a do puszek nie raz i nie dwa trafiały banknoty po 100 złotych. Zasada była jedna, aby każdy kto przyjdzie dał coś od siebie dla ratowania Amelki. Dzięki temu puszki szybko zapełniły się.
Koncert charytatywny Kolędy dla Amelki odbył się z udziałem śpiewających dziennikarzy, którym pomagali wokaliści Studia Talentów MOK. Co ciekawe talenty z MOK po raz pierwszy na koncercie kolęd stały się chórem. Całość rozpoczął występ dwóch rzeczników Marty Dytwińskiej-Gawrońskiej (doradca prezydenta Głogowa) i Bartłomieja Adamczaka (rzecznik starosty). Prezydent wraz ze starostą objęli honorowy patronat nad koncertem kolęd.

Na koncercie byli rodzice z Amelką. Dziękowali za wsparcie. To ważne, gdyż urodzona półtora roku temu dziewczynka wciąż walczy o życie, a teraz czeka na ostatnią operację. Ta w ocenie specjalistów z Niemiec będzie tą decydującą o życiu malutkiej dziewczynki. Dziewczynki, której na początku lekarze nie dawali żadnych szans. Tymczasem jej serduszko wciąż bije dając nadzieję, że wszystko może mieć szczęśliwe zakończenie. – Bardzo dziękujemy dziennikarzom, którzy się niezmiernie się zaangażowali w całe to przedsięwzięcie i i tak pięknie wykonali kolędy. Chcemy również podziękować Dorocie Drozd z Miejskiego Ośrodka Kultury, która włożyła wiele ciężkiej pracy, żeby przygotować ten koncert. Dziękujemy również Studio Talentów oraz dzieciaczkom zespołu Jupi – mówiła mama Amelki.
Amelka Brzezińska urodziła się z chorym serduszkiem. Wymagało bardzo skomplikowanego leczenia. Operacja, do której przygotowuje się Amelka będzie szacunkowo kosztowała około 140 tys. zł.
Każdy, kto chce pomóc dziewczynce może to jeszcze uczynić:  www.siepomaga.pl/ameliabrzezinska.

Fot. Marcin Rzepka