1 kwietnia obchodzić będziemy 72 rocznicę zakończenia walk o Głogów.  Obchody upamiętniające to wydarzenie uświetnione zostaną  widowiskiem militarnym „ Bitwa o Głogów”.

Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na widowisko militarne z okazji 72 rocznicy zakończenia walk o Głogów. W Fosie Miejskiej o godz. 15 rozpocznie się widowisko militarne . Weźmie w nim udział 60 rekonstruktorów i kaskaderów z bronią palną. Inscenizacja oparta jest o pokazy pirotechniczne, pojazdy militarne i popisy kaskaderskie.  Od godz. 12.30  w Centrum Informacji Turystycznej czynna będzie wystawa militarna.  Natomiast w Fosie od ulicy Rzeźniczej będzie można zobaczyć zdjęcia pojazdów historycznych.

Od końca stycznia do 1 kwietnia 1945 roku trwały walki o miasto pomiędzy stacjonującymi w Głogowie wojskami hitlerowskimi a nacierającą Armią Radziecką.  W czasie walk miasto zostało zniszczone w 95%. 1 kwietnia był obchodzony jako rocznica wyzwolenia Głogowa. Od kilkunastu lat jest dniem zakończenia walk wojennych.

Zdjęcia: Urząd Miasta Głogów