Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie odnaleźli 16-latkę, która pożegnała się z rodziną i chciała odebrać sobie życie. Dziewczynka napisała list pożegnalny, jednak dzięki szybkiej reakcji policjantów 16-latka została odnaleziona i objęta specjalistyczną opieką.

Dyżurny głogowskiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie, według którego za mostem tolerancji przy restauracji Marina grupa chłopców znalazła list napisany prawdopodobnie przez osobę, która chce popełnić samobójstwo.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze. Policjanci od razu podjęli stosowne działania, które doprowadziły do ustalenia autora listu. W toku intensywnych poszukiwań, funkcjonariusze dostrzegli młodą dziewczynę odpowiadającą rysopisowi osoby widniejącej na nagraniu z monitoringu.

– Zdecydowana reakcja policji doprowadziła do zatrzymania małoletniej mieszkanki powiatu głogowskiego. Dziewczynka przyznała się do napisania listu, w którym żegna się z rodziną i informuje o zamiarze popełnienia samobójstwa. 16-latka została przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Na miejsce zostali wezwani prawni opiekunowie małoletniej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Dziewczynkę przewieziono do szpitala, gdzie została objęta specjalistyczną opieką lekarską- mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Osoby, które znajdują się w trudnych życiowo sytuacjach, często nie wiedzą, jak i gdzie szukać pomocy, bądź wstydzą się prosić o pomoc.

– Przypominamy, że nie ma problemów nie do rozwiązania i nie musimy być sami z naszymi problemami – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowegoKomendanta Powiatowego Policji w Głogowie.
Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele niosą pomoc osobom, które tego potrzebują. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem.

W razie pomocy można skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całodobowo,
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny całodobowo,
  • 800 702 222- Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.