Współpracują już od kilku lat dla dobra miasta i powiatu. Dzisiaj podczas konferencji prasowej przedstawiciele KWW Rafaela Rokaszewicza i Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli, że ponownie wezmą odpowiedzialność za miasto i powiat. Do końca kwietnia przedstawiony zostanie wspólny program działania na przyszłe lata. Prezydent Rafael Rokaszewicz i Łukasz Horbatowski poseł na Sejm RP chcą, aby koalicja była silna i stabilna.

 

KWW Rafaela Rokaszewicza i Koalicja Obywatelska zawiązują koalicję. Nie jest to nic nowego, gdyż współpracują ze sobą już kilku lat. Dzisiaj podczas konferencji prasowej potwierdzili, że będą nadal wspólnie działać dla dobra mieszkańców miasta i powiatu. Programy wyborcze koalicjantów są bardzo zbieżne. Jednak do końca kwietnia opracowany zostanie jeden wspólny program kadencyjny. 

– Obecne programy wyborcze są spójne. Będziemy chcieli przenieść je na programy kadencyjne. Na te zmiany mamy czas do końca kwietnia. Chcemy,  aby ta koalicja była silna i stabilna – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Do końca kwietnia dowiemy się także o ewentualnych roszadach na stanowiskach urzędniczych i układzie sił w radach.   

– Obecna kadencja jest dobrym czasem dla miasta i powiatu. Cieszę się, że będziemy kontynuować współpracę – mówi Łukasz Horbatowski  poseł na Sejm RP.

Na szczeblu miasta, powiatu, województwa i państwa obecne koalicje są sprzyjające dla Głogowa i powiatu. Taka sytuacja ma przełożyć się na wzrost środków zewnętrznych na rozwój i poprawę życia mieszkańców.