Poradnia Diabetologiczna została uruchomiona. Specjalista diabetolog przyjmuje raz w tygodniu. Rejestrację prowadzi szpital.

Za pieniądze Gminy Miejskiej w Głogowie uruchomiona została Poradnia Diabetologiczna. Podczas uroczystości przecięcia wstęgi obecni byli włodarze miasta i  powiatu, zarząd głogowskiego szpitala, cukrzycy, Prezes Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Rejonowego w Głogowie, księża i wielu, wielu gości.  Od 9 marca  lekarz diabetolog przyjmuje w budynku Przychodni przy ul. Kościuszki (wejście boczne od strony pomocy wieczorowej). 

– Cukrzycy nie wolno bagatelizować  – mówi Waldemar Chęciński specjalista diabetolog.- W poradni zajmujemy się diagnostyką i leczeniem pacjentów z cukrzycą . Prowadzimy także edukację i wykonujemy badania. Jednym z ważnych elementów działania poradni jest właśnie edukacja, czyli przekazanie chorym  najważniejszych informacji, które pacjent z cukrzycą musi wiedzieć.

Specjalista diabetolog przyjmuje  raz w tygodniu – zamiennie w czwartek i sobotę. W jednym tygodniu pacjenci z porady specjalisty mogą skorzystać we czwartek a w drugim tygodniu w sobotę. W wyznaczonych dniach specjalista diabetolog przyjmie po 25 pacjentów. W ciągu miesiąca z pomocy w poradni skorzysta 100 osób. W Poradni Diabetologicznej pracuje także Krystyna Ratuszna, pielęgniarka edukatorka z zakresu cukrzycy. To w pierwszej kolejności do niej trafi pacjent, który chce spotkać się z diabetologiem.   Z porady, pomocy specjalisty mogą korzystać jedynie mieszkańcy Głogowa.  Gmina Wiejska w Głogowie przekazała środki na uruchomienie poradni. Zapisy na wizytę do specjalisty diabetologa prowadzone są w rejestracji ogólnej holu głogowskiego szpitala. 

Zdjęcia: ANJA