Siedmiokondygnacyjny budynek powstanie na terenie, po wyburzeniu baraków SM Nadodrze, przy ul. Strzeleckiej.  Będą także miejsca parkingowe. W tym roku ruszy budowa.

SM Nadodrze  wyburzy baraki z lat 60-70, w których mieściła się administracja osiedla.  W tym roku na oczyszczonym terenie ruszy budowa nowego wieżowca, 7-kondygnacyjnego. Znajdować się w nim będą mieszkania, biura administracji i garaże.

– Teren jest atrakcyjny, blisko parku.  Wstępnie planowaliśmy zburzyć baraki i postawić nowy budynek z przeznaczeniem na administrację.  Zmieniliśmy koncepcję. Postawimy wieżowiec – mówi Mirosław Dąbrowski, Prezes Zarządu SM Nadodrze w Głogowie. – W tym roku do końca  doprowadzimy sprawy formalne i rozpoczniemy budowę.  Zakładamy, że w przyszłym roku  w październiku lub listopadzie budynek zostanie oddany do użytkowania.

Ze względu na bliskość kolei, budynek zostanie zaprojektowany z myślą o prawidłowej akustyce  mieszkań.   Zewnętrzne ściany wieżowca  będą miały odpowiednią warstwę izolacji akustycznej. Na wyciszenie w tym rejonie miasta wpływ mogą mieć inwestycje zapowiadane przez kolej. W związku z modernizacją trakcji, głogowianie liczą,  iż turkot spod kół pociągu nie będzie zakłócał ich spokoju.

Zdjęcia: ANJA