Mieszkaniec osiedla Kopernik apeluje za naszym pośrednictwem o naprawę hydroforni. PWiK zapewnia, że do końca kwietnia prace zostaną zakończone.

Na placu przed blokiem przy ul. Kosmonautów Polskich 151 znajduje się budynek hydroforni. Właścicielem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. Mieszkaniec bloku postanowił za naszym pośrednictwem zaapelować do właściciela o remont.

– Człowieka nerwy ponoszą – mówi mieszkaniec bloku przy Kosmonautów Polskich. – To taki bubel pod oknami, codziennie na niego patrzę. Uważam, że najwyższy czas, aby to naprawić. Przed blokiem powinien być ład i porządek. 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewnia, że w przyszłym miesiącu dokończy prace związane z modernizacją hydroforni.

– W ubiegłym roku przy ul. Kosmonautów Polskich przeprowadziliśmy modernizację hydroforni, która została wybudowana w latach 70 – wyjaśnia Anna Białęcka, specjalista ds. promocji i marketingu PWiK – Niestety, prac wykończeniowych nie udało się  przeprowadzić zgodnie z planem, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, występujące podczas prac. W najbliższym czasie, najpóźniej do końca kwietnia, wszystkie poprawki  zostaną wykonane.

Zdjęcia: ANJA