W ręce głogowskich policjantów trafiło rodzeństwo włamywaczy.  32 – latek i jego 33 – letnia siostra, wpadli podczas kradzieży z włamaniem do piwnic.

Rodzeństwo włamało się do pięciu piwnic na terenie osiedla Kopernika w Głogowie. Do ich zatrzymania przyczynił się jeden z mieszkańców bloku mieszkalnego, który nie zlekceważył obecności obcych osób w piwnicy i ich niewiarygodnego  tłumaczenia. Twierdzili bowiem  że piwnicy użyczył im jej właściciel, ponieważ czekają na pociąg. Mężczyzna zweryfikował informację z właścicielem piwnicy. Okazała się niezgodna z prawdą. Mężczyzna zdołał ująć 33 – latkę.

– Zgłosił też szybko policjantom informację o zdarzeniu i dobrze opisał drugiego sprawcę. Ten został zatrzymany prze policjantów na jednej z ulic osiedla – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy, KPP w Głogowie. 

Łupem rodzeństwa z Lubina, było wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Nie pogardzili nawet modelem poduszkowca i ogórkami w słoiku. Spowodowali straty w wysokości ponad 2.400 złotych. Wszystkie skradzione przedmioty wróciły do właścicieli. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

Zdjęcia: KPP w Głogowie