Umowa na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego TBS nr 15 została podpisana.  Wartość inwestycji wyniesie niespełna 5 milionów złotych netto.

W trybie przetargu nieograniczonego został wyłoniony wykonawca  budynku TBS 15. Być może jeszcze w tym miesiącu ruszą prace. Potrwają do czerwca 2018 roku. Nowy budynek  TBP nr 15 będzie wielorodzinny i czterokondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Powstaną w nim 32 mieszkania. Budynek wyposażony będzie w 4 klatki schodowe. W każdej z nich dostępnych będzie 8 mieszkań, po 2 na każdej kondygnacji. Zaprojektowano klasyczne rozkładowe mieszkania. Występować będą dwa warianty mieszkań : z wydzieloną kuchnią i  z aneksem kuchennym w pokoju dziennym. Mieszkania na 1 i 2 piętrzę będą miały balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe będzie wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń. Budynek swoją formą nawiązywać będzie do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych.

– To piękne miejsce – mówi Zenobia Snukowska, mama trójki nastoletnich dzieci. – Teren w centrum miasta,  od kilkudziesięciu lat niewykorzystany. Oglądałam wizualizację bardzo mi się podoba. 

Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo BUD-DOM sp. j. Wartość inwestycji 4.828.866,80 zł. Prace przy budowie pierwszego budynku potrwają do czerwca 2018 roku.

Zdjęcia: TBS Głogów