Niespełna 27 minut potrzebowała głogowianka Urszula Olejniczak, aby pokonać dystans 6700 m IV Biegu Papieskiego, który został zorganizowany w sobotę w Lubinie. 

Punktualnie o godzinie 21:37 678 kobiet  i 1122 mężczyzn wystartowało hołdzie Janowi Pawłowi II w biegową trasę liczącą blisko 6700 m. Bieg rozpoczął się od ulubionej pieśni papieża Polaka – “Barki”, a aura sprzyjała osobom pokonującym dystans ulicami miasta Lubina. 

Ja jestem na biegu przed godziną siedemnastą, a więc w momencie, gdy zaczęły dzieci. To było wspaniałe, że tysiąc pięćset młodych ludzi z uśmiechem na buzi wzięło udział w biegu i niesamowicie cieszyło się z medalu. My na starcie tłumaczyłyśmy im jak ma wyglądać ten bieg. Wzajemna pomoc na trasie koleżankom i kolegom w potrzebie, a także zdrowa sportowa rywalizacja. Jako sportowiec życzyłabym sobie więcej takich imprez – podsumowała dzisiejsze zmagania Natalia Czerwonka.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Adam Draczyński reprezentujący Nowosolską Grupę Biegową, który na przebiegnięcie dystansu potrzebował 20 minut i 46 sekund.  – Pogoda była naprawdę fajna, można było pobiegać. Bałem się, że będzie śliski asfalt, ale buty były przyczepne i fajnie się biegło – mówił zwycięzca tegorocznego Biegu Papieskiego 

Pierwszą kobietą, która minęła linię mety, była mieszkanka Głogowa Urszula Olejniczak z czasem 26 minut i 33 sekundy.  – Trasa bardzo fajna. Nieco w górę, a za chwilę w dół. Cieszę się z wyniku. Ten tydzień miałam dosyć ciężki. Przede mną zawody w Olsztynie, więc jestem zadowolona z formy. W tym biegu to mój debiut – puentuje najlepsza kobieta w Lubinie w tym biegu.

Poza ogólną klasyfikacją OPEN i kategoriami płciowymi mieszkańcy miasta i powiatu lubińskiego mieli przewidziane dodatkowe klasyfikacje, a każdy z uczestników biegu otrzymał przepiękny medal z wizerunkiem Jana Pawła II.

Oficjalne wyniki biegu można obejrzeć na stronie TUTAJ

Galeria zdjęć z biegu dostępna jest TUTAJ

inf./foto LubinExtra.pl