Mieszkańcy Powiatu Głogowskiego świetnie bawili się na Pikniku Rodzinnym w Jaczowie. Mnóstwo atrakcji. Licytacja cieszyła się zainteresowaniem.

Pogoda dopisała, nie było gorąco, deszcz ominął boisko Dragona Jaczów. Mieszkańcy między innymi z Jaczowa, Głogowa i Serbów spędzili aktywnie czas na boisku sportowym. Dzieci dały popis swoich tanecznych umiejętności. Paweł Zwoliński, organizator Koncertu i Pikniku zajął się licytacją wielu przedmiotów, które otrzymał od darczyńców. Cena wywoławcza licytowanych przedmiotów była kilkakrotnie przebijana. Zebrani na boisku w Jaczowie nie skąpili pieniędzy na pomoc chorym dzieciom.  Andrzej Krzemień, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nabył w drodze licytacji świecznik.

-Popieram i popierałam akcję Pawła Zwolińskiego. To bardzo charyzmatyczny działacz. Pomaga dzieciom.  My mieszkańcy Jaczowa i innych miejscowości włączamy się do tej akcji, bo cel jest bardzo szczytny  – mówi pani Teresa. 

Podczas licytacji Paweł Zwoliński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Koncertu i Pikniku. Dziękował między innymi mieszkańcom Gminy Jerzmanowa, wszystkim sołectwom, wójtom ościennych gmin, prezydentowi Głogowa. 

– Dziękuję Wam, że dzisiaj przyszliście aby pomóc chorym dzieciom – mówił do zebranych Paweł Zwoliński.

IV Koncert Charytatywny  zorganizowany został dla pięcioletniej Korneli Nawrot z Bądzowa, chorej na autyzm i siedmioletniego Bartosza Reguła.  Honorowy patronat objęło STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I OSÓB Z AUTYZMEM „NIEBIESKA PRZYSTAŃ”, które będzie organizowało zbiórkę publiczną dla dwójki dzieci należących do Stowarzyszenia na ich dalszą rehabilitację.

Zdjęcia: ANJA