Radny Sławomir Majewski, na jednej z sesji Rady Miasta Głogowa zaproponował, aby zakupić pod potrzeby policji i straży drony.

Podczas sesji rady miasta funkcjonariusze policji i strażacy zapoznali radnych z działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa i statystyką. Podziękowali także, radnym i prezydentowi miasta za przekazane środki na zakup między innymi samochodów.  Sławomir Majewski po wysłuchani informacji złożonych przez komendantów policji i straży zaproponował, aby rozważyć możliwość zakupu drona, który może być wykorzystywany między innymi do poszukiwania zaginionych osób, monitorowania natężenia ruchu, podczas zabezpieczania imprez masowych.
– Taki powietrzny bezzałogowy statek przydałby się naszej policji i straży – powiedział Sławomir Majewski.
Prezydent Miasta Głogowa nie unika pomocy dla straży i policji. Uważa, że na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać.
– My na bezpieczeństwo dajemy bardzo dużo środków między innymi  na zakupy inwestycyjne, na samochody, sprzęt specjalistyczny. Technika idzie do przodu . W tej chwili pojawiły się takie urządzenia jak drony, dla straży pożarnej wyposażone w kamery termowizyjne. Pomagają zlokalizować pożar ale i znaleźć osobę, która zaginęła w lesie.  Pan radny idąc z duchem czasu zaproponował zakup drona dla straży pożarnej – powiedział Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Każdy zakup, wsparcie finansowe, które dajemy dla policji, straży pożarnej czy innych jednostek ratujących zdrowie i życie  np. pogotowie  uzgadniany jest z szefami jednostek. W tym roku realizujemy inne zadania dla straży pożarnej, miedzy innymi ścieżkę dydaktyczną Ognik.  Być może z czasem dla naszej jednostki trzeba będzie kupić drona. 
 
Komendant Powiatowy Państwowej  Straży Pożarnej w Głogowie  st.bryg. mgr inż. Piotr Dural powiedział – Trudno na dzień dzisiejszy powiedzieć, że dron jest niezbędny. To jest sprzęt wchodzący, nowoczesna technika. Nie mamy doświadczenia. Z czasem pewnie trzeba będzie się zastanowić nad jego kupnem. W tym roku za pozyskane z urzędu miasta środki realizujemy ścieżkę edukacyjną Ognik.
Zdjęcia: ANJA