W obronie Pomnika Podziemia Niepodległościowego walczy Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów wspierane przez wielu głogowian. Protestują przeciwko bezczeszczeniu Pomnika.

Przed głogowskim sądem protestują członkowie .Nowoczesnej i głogowianie , którzy przeciwni są zapowiadanym zmianom w sądownictwie. Po drugiej stronie fosy członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów i także wielu głogowian protestuje przeciwko bezczeszczeniu Pomnika Podziemia Niepodległościowego. Młodzi ludzie twierdzą, że stoją na straży porządku przed Pomnikiem.

-W ubiegłym tygodniu protestujący przeszli pod Pomnik Podziemia Niepodległościowego i pozostawili na nim zapalone, niezabezpieczone świeczki, które zanieczyściły i osmoliły nasz Pomnik. Pomnik to wspólne dobro mieszkańców Głogowa, którzy głosowali za jego powstaniem w ramach budżetu obywatelskiego, dlatego nie zabraniamy nikomu oddawać czci w jego otoczeniu. Nie dajemy jednak przyzwolenia na jego profanację. Pomnik po “przejściu obrońców demokracji” nie wyglądał dobrze. Potrzebna była nasza interwencja aby znów był piękny i dumny… Nie wierzymy w dobre intencje wszelkich KOD-ów czy Nowoczesnych względem naszej Alei Pamięci. Ich przyjście pod pomnik traktujemy w kategoriach czystej prowokacji – mówi Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.- Jesteśmy za demokracją, każdy ma prawo manifestować, nawet wówczas gdy ta manifestacja to istne szaleństwo – jak w przypadku ludzi spod znaku KOD, Nowoczesnej czy PO. Mimo, że jest sezon urlopowy, a część z nas pracuje , zbieramy się przed Pomnikiem w czasie gdy trwa protest przed budynkiem sądu, aby bronić Pomnik Podziemia Niepodległościowego przed kolejną profanacją. Mieszkańcy Głogowa nie pozwolą na panoszenie się “targowiczan” w naszym mieście. Powtarzamy za słowami Zygmunta Szendzielarza ps Łupaszenko „ …Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości.”

Zdjęcia: ANJA

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.