Zespół Folklorystyczny „Skidniowianie” na swoje 40-lecie został uhonorowany nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To zaszczytne wyróżnienie, jakie otrzymał z okazji swojego jubileuszu zespół folklorystyczny „Skidniowianie”  jest owocem wieloletniej ciężkiej pracy. Nagroda przyznana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego została wręczona podczas uroczystego spotkania, które było także okazją do wyrażenia wdzięczności dla sołectwa Skidniów, gospodarza tegorocznych dożynek za wspaniałe przygotowanie święta plonów.  

– Państwa obecność i zaangażowanie w dożynkach dla naszej społeczności stanowiło prawdziwy zaszczyt i dowód oddania dla polskich tradycji oraz lokalnej wspólnoty. Dożynki to czas dziękczynienia za plony. Państwa zaangażowanie, trud i twórcza praca były zauważalne dla wszystkich uczestników. Niech Państwa wkład będzie dalej owocny i inspirujący dla wszystkich. Zespołowi Folklorystycznemu Skidniowianie życzę wszystkiego najlepszego z okazji 40-lecia. Gratuluję  i życzę sukcesów w dalszym trwaniu waszej pasji – mówiła Kamila Suchocka Szperlik p.o. wójta gminy Kotla.

Podziękowania skierowane były do wielu osób zaangażowanych w organizowanie ubiegłorocznych dożynek.  Otrzymali je między innymi mieszkańcy sołectwa Skidniów: Mirosława Ciunajciusa za objęcie roli starosty dożynek, Beata Szkudlarek za objęcie funkcji starościny dożynek oraz Monika i Rafał Fabisiak za zaangażowanie i  współorganizację.