Od początku września głogowscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotykają się z uczniami głogowskich szkół i przypominają o zasadach dot. bezpiecznego ruchu.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytet w pracy policji. Już od wielu lat, głogowscy policjanci spotykają się na początku roku szkolnego z najmłodszymi uczniami. Tym samym kontynuując akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Uczniowie klas pierwszych, którzy w tym roku pierwszy raz przekroczyli próg szkoły, podczas spotkań z policjantami, otrzymują elementy odblaskowe.

-W pierwszych dniach września, policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi, zapewniają uczniom bezpieczne przejście i drogę do szkoły, pełniąc służbę bezpośrednio w ich okolicach- mówi asp. Łukasz Szuwikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Głogowie.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. prowadzona jest dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta, Starosty Powiatu Głogowskiego i wójtów.

-Dzieci nie tylko przypominają sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, ale również odpowiadają na szereg pytań, dotyczących bezpieczeństwa na drodze w szkole i podczas zabaw –mówi asp. Łukasz Szuwikowski.- Prelekcje i spotkania prowadzone są przez policjantów we wszystkich placówkach szkolnych powiatu głogowskiego i cieszą się ogromnym zainteresowaniem pierwszoklasistów.

Zdjęcie: KPP w Głogowie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here