Gmina Jerzmanowa wybuduje w Jaczowie nowe przedszkole dla 100 dzieci. Budynek powstanie na działce otrzymanej od Agencji Nieruchomości Rolnych.

O budowie nowego przedszkola urzędnicy rozmawiają już od wielu lat. W obecnie funkcjonujących placówkach zaczyna brakować miejsc. W ciągu 7 lat w gminie zameldowało się 1000 nowych mieszkańców. Przybywa mieszkańców, przybywa więc i dzieci. W każdym sołectwie następuje dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego. Jednak jak twierdzą samorządowcy, to nie jest powód do zmartwień.

-Tempo rozwoju gminy i przyrost mieszkańców spowodowały, iż w tym roku przygotujemy projekt i postaramy się zakończyć procedurę zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie Jaczowa – mówi Lesław Golba. –W przyszłym roku przystąpimy do budowy przedszkola. 

Nowy budynek przedszkolny powstanie na 0,5 ha działce, którą Gmina Jerzmanowa bezpłatnie otrzymała od Agencji Nieruchomości Rolnej. Planuje się w nowym budynku utworzyć 4 oddziały przedszkolne i jeden żłobkowy. Nowe przedszkole mieścić się będzie na działce u zbiegu ulic Głównej i Smardzowskiej.

W 2011 roku w gminie wybudowano przedszkole, któremu nadano nazwę „Kraina Marzeń”. Maria Franczak, dyrektorka placówki, zapewnia, że nowe przedszkole jest dobrze wyposażone. W pięciu salach dydaktycznych przebywa maksymalnie 125 przedszkolaczków. Do ich dyspozycji jest dobrze wyposażony plac zabaw. Przedszkole posiada certyfikat „Bezpieczna placówka”. Kilkanaścioro dzieci przebywa także w Punkcie Przedszkolnym w Kurowicach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here