Starostwo Powiatowe w Głogowie, Gmina Miejska Głogów i Gmina Jerzmanowa wspierają głogowską policję. Będzie więcej patroli policyjnych, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Dzięki wsparciu samorządów w roku 2017 policjanci wykonają 248 dodatkowych służb patrolowych na terenie powiatu głogowskiego. Umożliwiają to porozumienia jakie zostały zawarte przez Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie ze Starostą Powiatowym oraz Prezydentem Miasta Głogowa i Wójtem Gminy Jerzmanowa. Na podstawie tych trzech porozumień 45 tys. zł wpłynie na dodatkowe ponadnormatywne służby patrolowe policjantów. W ramach tzw. „służb ponadnormatywnych” policjanci w czasie wolnym od służby, pełnić będą służbę w patrolach prewencyjnych.

-Dzięki porozumieniu jakie zostało zawarte w marcu 2017 roku przez Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Mariusza Bużdygana z Prezydentem Głogowa, Gmina Miejska Głogów przekazała na ten cel 30 000 złotych.- mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Porozumienie ze Starostą Powiatowym daje gwarancję na uruchomienie kolejnych dodatkowych patroli w liczbie 55 służb. Na ten cel powiat przekaże 10 000 złotych. Natomiast Wójt Gminy Jerzmanowa przekazał 5 000 złotych.

-Uważam, że cel jest słuszny. Pieniądze zostaną we właściwy sposób wykorzystane – mówi  Karol, 49 letni głogowianin. – Im więcej patroli, tym bezpieczniej. Pochwalam inicjatywę naszych samorządowców.

Zdjęcie: KPP w Głogowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here